Powerpoint Slayta Video Klip Nasıl Eklenir (powerpoint 2010)

Powerpoint Slayta Video Klip Nasıl Eklenir (powerpoint 2010)

Powerpoint slaytınıza neden bir video klip eklemek istiyorsunuz ? Cevabı aşağıdaki nedenlerden biriyse buyrun makalemizi okumaya devam edin.

Powerpoint slaytınıza neden bir video klip eklemek istiyorsunuz ? Cevabı aşağıdaki nedenlerden biriyse buyrun makalemizi okumaya devam edin. Aksi takdirde video klip sununuzun yapısını, izlenebilirliğini bozabilir, hedef kitlede ulaşmak istediğiniz sonuca varamazsınız.

 

* Bir makinenin çalışma şeklini göstermek istiyorsanız,
* Önemli bir kişinin etkinliğine katılamadınız ve ona mesaj göndermek istiyorsanız,
* Genel olarak sununun içeriğiyle ilgili olup sunuya değer kazandırmak için ve hedef kitlenize faydalı olacağına inandığınız durumlarda video eklemeniz önerilir..

Sunuya video klip eklemeden evvel şunları yapmayı unutmayın ;

* Sunuya video eklemeden evvel sununuzu en az 1 kez kaydetmiş olun.

* Video klip dosyanızı powerpoint için destekli formatlara dönüştürün (Her versiyon için farklı uzantı video gerekebilir)
* Videoyu slayta gömmek değilde eklemek istiorsanız videonuzun sunuyla aynı klasörde olmasına dikkat edin ve sununuzu bilgisayarlar arası taşırken bu video ile birlikte taşıyın.


Powerpoint Slayta Video Klip Ekleme Aşamaları :

1. Powerpoint menüden "Ekle/Video/Dosyadan" aşamasını takip ederek bilgisayarınızdan videomuzu seçelim.

powerpoint slayta video ekleme

2. Video ekleme penceresinde "Ekle" seçeneği altındaki "Ekle" videoyu sunuya gömer, "Dosyaya Bağla" ise videoyu sunuya gömmez sadece link olarak bağlar. Bunu seçtiğinizde video ile sununuzun aynı klasörde bulunmasına dikkat edin.

powerpoint slayta video ekleme

3. Videonuz slaytın merkezine tam ekran yerleşti. Köşelerinden çekerek videoyu küçük bir alanda da gösterebilirsiniz. Sununuz gösterim halindeyken videonuzun üstüne tıkladığınızda ya da play bütonuna tıkladığınızda videonuz oynamaya başlayacaktır.

powerpoint slayta video ekleme

4. Videonuzda diğer ayarlamaları yapmak için (videoyu otomatik başlatma, kırpma, tam ekranda oynatma, oynatılmadığında gizleme vs) videonuzu seçtikten sonra powerpoint menüden "Video Araçları / Kayıttan Yürüt" sekmesine tıklayın.

powerpoint slayta video klip ekleme

5. Sununuzu kaydedin.

Örneklem : powerpoint 2010

Kaynak : yenislayt.com

Muhammet Bozkurt
Yorumlar (0) Onay Bekleyen (0)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın


Yorum Gönderin

Yenislayt.Com
Eylül 2013 itibariyle yayın hayatına başlayan Yeni Slayt web sitesi ülkemizdeki doğru slayt yapımına duyulan özlem ile ortaya çıkmış bir oluşumdur. Slayt yapımına dair ne varsa sitemizden temin edebilmeniz için ekibimiz gerekli çalışmayı sürdürmektedir..
www.yenislayt.com

Yeni Slayt

TOP