2018 Yılı 2. Dönem Amatör Telsizcilik Sınavı

2018 Yılı 2. Dönem Amatör Telsizcilik Sınavı

Her yıl düzenlenen amatör telsizcilik sınavı bu yılda yoğun bir katılım vardı...

Her yıl düzenlenen amatör telsizcilik sınavı bu yılda yoğun bir katılım vardı. İlk dönemde olduğu gibi yapılacak sınav iki aşamalı olarak A/B veya C sınıfı olarak sınavlara katılım sağlarlar. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda sınava giriş ücreti 40TL olarak belirlenmiştir.

Şehit ve gazi yakınları için ücret 20TL olarak belirlenmiştir.

Amatör telsiz sınavına giriş ücretlerinin yatırılma tarihi net olarak belli olmasada her yıl olduğu gibi 14 Eylül 2018 tarihine kadar sınava katılım ücretlerinin yatırılması gerekmektedir.

2018 Yılı 2. Dönem Amatör Telsizcilik Sınavı 30 Eylül 2018 tarihinde veya 7 Ekim 2018 tarihinde yapılması öngörülmektedir.

Sınavla ilgili soru bankasına Kıyı Emniyeti resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Sınav soruları mors alfabesi, telsiz teknik bilgileri, telsizle iletişim kurarken kullanılan hiyerarşi gibi konulardan oluşmaktadır ve basit bir çalışma ile geçilebilecek bir sınavdır.

Önceki seneleri baz aldığımızda Ankara, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Erzincan, İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Avrupa Yakası, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kocaeli, Mersin, Ordu ve Rize illerinde yapılacaktır.

2018 Yılı 2. Dönem Amatör Telsizcilik Sınavına kayıt yapmak için Kıyı Emniyet Müdürlüğü resmi sitesinden önbaşvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Amatör telsizcilik sertifikası almaya hak kazanan kişiler uzun menzilli telsiz ekipmanları kullanmaya hak kazanır ve iller arası hatta temin edebilirseniz ülkeler arası telsiz sistemlerini kullanmaya hak kazanırsınız.

Afet durumlarında ve acil durumlarda sizlerden yardım istenilebilir ve kpss ile AKUT kadrolarında gerekli bir belgedir.

 

Etiketler:
Muhammet Bozkurt
Yorumlar (0) Onay Bekleyen (0)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın


Yorum Gönderin

Yenislayt.Com
Eylül 2013 itibariyle yayın hayatına başlayan Yeni Slayt web sitesi ülkemizdeki doğru slayt yapımına duyulan özlem ile ortaya çıkmış bir oluşumdur. Slayt yapımına dair ne varsa sitemizden temin edebilmeniz için ekibimiz gerekli çalışmayı sürdürmektedir..
www.yenislayt.com

Yeni Slayt

TOP